Kammermusikk

Oversikt over kammermusikk i UtB 2016/2017

Høst 2017

Kammerorkester for strykere høst 2017

Benjamin Britten: Simple Symphony op. 4
2.sats Playful Pizzicato
4. sats Frolicsome Finale

W.A. Mozart: Divertimento nr. 1 i D-dur
1.sats Allegro

Sparre Olsen: Seks gamle bygdeviser frå Lom
Fiolinsolist: Ida Celine Dirdal

Nils Henrik Asheim: Etyder over tiden
1. Her og nå
3. Kanskje i morgen
7. Nå eller aldri

Kammermusikk høst 2017

Eivind Alnæs: Regn
Erlend Edland, piano og Mio Lee Harmer, sang

David Monrad Johansen: I Vaagelidann
Kenneth Tran, piano og Mio Lee Harmer, sang

Eivind Alnæs: Digter
Jacob Hestad Hem, piano og Mio Lee Harmer, sang

Alf Hurum: Blonde nætter
Max Bakke Seymour, piano og Mio Lee Harmer, sang

Lotus Eaters av Andrew York
Libertango av Astor Piazzolla

Simple Symphony av Benjamin Britten

UtB gitarkvintett
Jone, Andreas, Eskil, Jesper, Erlend
Øver på rom 306 (mandager) og 301 (lørdager)

Ludwig van Beethoven Strykekvartett Op. 18 nr. 4 i c-moll. 1. sats: Allegro ma non tanto
J.S. Bach Fuge nr. 1 fra Die Kunst der Fuge
Ida Celine Dirdal, Lisa Maria Pirela Marcussen - fiolin
Amy Johanne Blanchard - bratsj
Martinus Nygård - cello

Øver på rom 411

 

Schubert Kvartett nr. 9 i g-moll D.173
Arseni Kazikov, Fabio Rolsen - fiolin
Jaroslav Kazikov - bratsj
Vemund Wiedswang - cello
 
Øver på rom 310

 

Mozart Kvartett no 4 i C-dur
Aleksandra Kazikov, Magnus Mydland Tveterås - fiolin
Vårin Lie Rognes - bratsj 
Jonatan Barratt Tolo - cello
Sarah Stampe Nielsen - kontrabass

Øver på rom 324
 

David Monrad Johansen: Kvintett op 35
Grave
Allegretto scherzando

Passacaglia: Largo

Astor Piazzolla: LIbertango (arr. Øystein Figenschou) 

Aleksander Zetterstrøm, Lene Talgø - fiolin
Florian ten Napel - bratsj
Roxana Soliman - cello
Miriam Aasland – fløyte

Øver på rom 231

 

Johann Georg Albrechtsberger (1736-1809): Duo nr. 1 i C-dur
Ida Amalie Kvelland, bratsj og Noémie Fritz, cello


 

Georg Philipp Telemann (1681-1767): Konsert for fire fioliner i D, TWV 40:202
1.sats Adagio-Allegro

Béla Bartók (1881-1945): Fra 44 Duetter for to fioliner (komponert i 1931)
Nr. 14 Pute-dans
Nr. 10 Rutenske sang
Nr. 9  

Linrui Xu, Cecilia Løvlund, Serina Eie, Martin Klingsheim, fioliner
Øver på rom 407

 

 

Vår 2017

Klaverkvintett  - primært øvelser på rom 412 på Stavanger Kulturskole
Elever: Aleksander, Owen, Ida Amalie, Andreas og Jan/Telma
Lærer: Laima Olsson

Strykesekstett - primært øvelser på rom 231 på Stavanger Kulturskole
Ida Celine, Lin Viona, Amy, Florian, Martinus
Spillende lærer: Anders Moberg

Oktett - primært øvelser på rom 324 på Stavanger Kulturskole
Elever: Lene, Jaroslav, Fabio, Serina, LIsa Maria, Arseni, Noémie, Vemund
Lærer: Carole Harris

Kammerorkester for strykere - primært øvelser på rom 324

Opera for sangere - primært øvelser på rom 309
Elever: Oda, Caroline, Emma Louise og Emma
Lærer: Wibeke Wetaas

Samspill for pianister - primært øvelser på rom 412
Elever: Telma, Jan, Max, Edvard, Erlend, Kenneth, Sarah
Lærere: Marie Lilleng og Sandra Lie

Høst 2016

Kammerorkester

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Eine Kleine Nachtmusikk, KV 525
I Allegro
II Romanza: Andante
III Menuetto: Allegretto

Johann Sebastian Bach (1685-1750) 
Air fra Orkestersuite i D, BWV 1068

Edvard Grieg (1843-1907)
Hjertesår, fra Opus 34
Kulokk og Stabbelåten, fra Opus 63

Corelli: Concerto grosso i g-moll, "Julekonsert", op. 6 nr. 8

Koppången
Melodi: Per Erik Moraeus Tekst: Py Backman Arr.: Øystein Bru Frantzen

 

UtB kammerorkester høst 2016
Fiolin: Aleksander Zetterstrøm, Arseni Kazikov, Fabio Nicolo Rolfsen, Ida Celine Dirdal,
Jaroslav Kazikov, Lene Talgø, Lin Viona Pedersen, Lisa Maria Pirela Marcussen, Owen Yang, Serina Eie

Bratsj: Amy Johanne Blanchard, Florian ten Napel, Ida Amalie Kvelland
Cello: Andreas Wetås Jara, Martinus Nygård, Daphne Blackstone, Vemund Wiedswang, Noémie Fritz
Kontrabass: Sarah Jessica Stampe Nielsen
Lærere: Carole M. Harris (fiolin), Laima Olsson (fiolin)
og Anders Moberg (kontrabass)

 

Kammermusikk sangere og pianister

Edvard Grieg (1843-1907):

Havet – op. 61 no. 1
Elise, Oda, Caroline og Emma Louise, sang
Kenneth Tran, klaver

De norske fjelde – op. 61 no. 6
Elise, Oda, Caroline og Emma Louise, sang
Kenneth Tran, klaver

Sanger fra «Haugtussa» op. 68

- Veslemøy
Emma Louise Hegre, sang og Erlend Edland, klaver

- Møte
Elise Aas Ersdal, sang og Telma Eckhoff Dagestad, klaver          

- Elsk
Caroline Aasland, sang og Max Bakke Seymour,klaver

- Vond Dag
Oda Hushoft Gillesdal, sang og Sarah Stampe Nielsen, klaver

Agathe Backer Grøndahl (1847-1907):

Efter en sommerfugl op. 52 no. 4
Oda Hushoft Gillesdal, sang og Erlend Edland, klaver

Skjærer Op. 52 no. 6
Elise Aas Ersdal, sang og Edvard Faa Nårstad, klaver

Lind op. 23 no. 1
Emma Louise Hegre, sang og Max Bakke Seymour, klaver

Mot kveld Op. 42 no. 7
Caroline Aasland, sang og Telma Eckhoff Dagestad, klaver

 

Lærere: Marie Lilleng, Wibeke Wetaas, Sandra Lie
Mesterklasser: Prof. Erling R. Eriksen (klaver) og Prof. Elizabeth Norberg-Schulz (sang)

 

Strykere

Dmitrij Sjostakovitsj: Klaverkvintett i g-moll, op. 57
1. sats Prelude
Schumann: Klaverkvintett i Ess-dur op. 44
1.sats Allegro brillante

Aleksander Zetterstrøm og Owen Yang,fiolin
Ida Amalie Kvelland, bratsj
Andreas Wetås Jara, cello
Jan Tran, piano

 

Mozart: Fra Divertimento i F-dur, KV 138
1. sats Allegro
2. sats Andante

Lisa Maria Marcussen, Jaroslav Kazikov, fiolin
Jaroslav Kazikov, bratsj
Noémie Fritz, cello

 

Mozart: Fra Kvartett i G-dur KV 156

Serina Eie, Lene Talgø, Fabio Rolfsen (fiolin) 
Vemund Wiedswang (cello)

 

Brahms Strykesekstett nr. 2 i G-dur op. 36
4. sats: Poco Allegro

Ida Celine Dirdal og Lin Pedersen, fiolin
Amy J. Blanchard og Florian ten Napel, bratsj
Martinus Nygård og daphne Blackstone, cello

 

Lærere: Laima Olsson, Anders Moberg, Carole Harris
Mesterklasse: Wolfgang Plagge